آنزیم سلولاز برای تجزیه سلولز

نام صنعت آنزیم سلولاز برای تجزیه سلولز
دسته بندی صنعت : صنایع بازیافت / سلولزی ، چاپ و تبلیغات / کشاورزی ،شیلات و دامپروری
تعداد بازدید 1905

عنوان طرح :
تولید آنزیم سلولاز برای تجزیه سلولز
نام محصول :
آنزیم سلولاز
موارد کاربرد :
تولید خوراک دام و طیور
مواد اولیه :
مواد اولیه سلولزی، اسپور قارچ، بطری 250 سی سی، مواد شوینده
نام و کد آیسیک محصول (ISIC) :
بازیافت ضایعات سلولزی : 37201118
انزیمهای موردمصرف در خوراک دام و طیور  : 24113020
معرفی محصول :
غذا از بدو پیدایش بشر همواره یکی از نیاز های اساسی آن بوده و تأمین آن از دغدغه های همیشگی جامعه انسانی می باشد. در علم جدید برای هر یک از مواد غذایی جایگاه مخصوصی تعیین شده است که بسته به میزان نیاز و مصرف انسان به هر یک از گروه های غذایی، طبقه بندی شده است.
گروه های غذایی شامل گروه نان و غلات، گروه میوه، گروه سبزی، گروه گوشت و گروه شیر است. در هرم غذایی، گروه نان و غلات که شامل نان ها، برنج، ماکارونی، بیسکویت، غلات صبحانه و دیگر مواد نشاسته ای است، در طبقه اول قرار دارند که بزرگترین بخش هرم است. این گروه ، کربو هیدرات های پیچیده، فیبر و همچنین ویتامین های خانواده ب و املاحی چون آهن و پروتئین مورد نیاز بدن ما را تامین می کند.
طبقه دوم گروه سبزی ها و گروه میوه ها است که در درجه دوم اهمیت قرار دارد. این گروه تأمین کننده املاح و ویتامین مورد نیاز ماست از جمله ویتامین آ ، سی و املاح کلسیم و منیزیم و پتاسیم همچنین تأمین کننده فیبر می باشد.
در درجه سوم گروه گوشت (شامل گوشت قرمز، گوشت ماکیان، ماهی، تخم مرغ و حبوبات)... و لبنیات واقع استکه برای تامین پروتئین، فسفر، ویتامین های ب1، ب3، ب6 و ب 12 و بسیاری از املاح چون آهن ضروری می باشد. حبوبات زیر گروه سبزی های نشاسته ای هستند. ولی چون از نظر غذایی، محتوای پروتئین و املاح شبه گوشت هستند در این گروه قرار دارند . گروه لبنیات نیز شامل شیر، ماست و پنیر بوده و بهترین منبع تأمین کننده کلسیم هستند و تأمین کننده پروتئین و ویتامین آ ، ب12 و ب 2 می باشند.
برای تأمین گروه گوشت و لبنیات در غذای انسان از حیواناتی استفاده می گردد که خود انسان آنها را پرورش می دهد. به همین جهت تأمین غذای کافی و مناسب برای این حیوانات از اهمیت قابل توجهی برخوردار است .
لذا جهت افزایش تولید پروتئین حیوانی در کشور باید اقدامات زیر صورت گیرد :
1. تأمین خوراک کافی جهت حیوانات نشخوار کننده.
2. بهینه کردن شرایط شکمبه جهت حداکثر استفاده از مواد خوراکی خصوصاً مواد خشبی.
3. دستکاری در میکروارگانیزم های شبکه و متابلیسم حیوان.
4. مبارزه با بیماری ها و حذف انگل  های دستگاه گوارش.
سلولز ساختار اولیه دیواره سلولی گیاهان را تشکیل می دهد. این ترکیب اولین بار در سال 1838 مورد توجه قرار گرفت. در آن سال ها با اعمال تغییراتی در آن مانند نیتروژن دار کردن در تولید نیترو سلولز مورد بهره برداری قرار گرفت. سلولز به صورت تقریباً خالص در رشته های پنبه وجود دارد.


برای اطلاعات بیشتر فایل های زیر و یا فیلم های مربوطه را مشاهده نمایید.