محصولات بتنی مسلح پیش ساخته

نام صنعت محصولات بتنی مسلح پیش ساخته
دسته بندی صنعت : صنایع ساختمانی
تعداد بازدید 1662

نام صنعت :
تولید محصولات بتنی مسلح پیش ساخته
نام محصول :
دیوار پیش ساخته بتنی / باکس بتنی / نیوجرسی و مینی نیوجرسی / کانال های پیش ساخته بتنی / منهول / سپتیک / خانه و کانکس پیش ساخته / سنگدال و ...
موارد کاربرد :
در انواع ساخت و ساز و ...
مواد اولیه :
سیمان ، ماسه ، انواع میلگرد ، افرودنی های بتن و ...
نام و کد آیسیک محصول (ISIC) :
محصولات بتنی مسلح پیش ساخته : 2695512368
تیرچه بتنی مسلح پیش ساخته : 2695612319
تیر و پایه بتنی مسلح پیش ساخته : 2695612370
لوله بتنی مسلح پیش ساخته : 2695612373
موانع ترافیکی بتنی مسلح پیش ساخته : 2695612385
مبلمان بتنی مسلح پیش ساخته : 2695612387
قطعات بتنی ویژه ساختمانهای پیش ساخته : 2695612390
سایر محصولات بتنی مسلح پیش ساخته : 2695612378
محصولات بتنی مسلح پیش تنیده : 2695512369
تیر بتنی مسلح پیش تنیده : 2695612371
لوله بتنی مسلح پیش تنیده : 2695612336
تراورس ﺑﺘنی مسلح پیش تنیده : 2695612374
تیرچه بتنی مسلح پیش تنیده : 2695612376
مبلمان بتنی مسلح پیش تنیده : 2695612389
سایر محصولات بتنی مسلح پیش تنیده : 2695612377
و ...
معرفی محصول :
امروزه در کلیه پروژه های عمرانی که در آنها سرعت بالای اجرا ، دقت در ابعاد و کیفیت استاندار مورد نظر باشد از قطعات بتنی پیش ساخته استفاده می شود.
انواع قطعات بتنی پیش ساخته:
قطعات پیش ساخته بتنی مسلح
قطعات بتنی پیش ساخته مسلح ( آرمه ) به قطعات بتنی که با میلگرد ( آرماتور) مسلح شده باشد گفته می شود. برای مسلح کردن بتن از میلگردهای تقویتی، شبکه‌های توری تقویتی، صفحات فلزی یاالیاف تقویتی استفاده می‌گردد. هدف اصلی استفاده از بتن آرمه، واگذاری نیروهای کششی بوجود آمده در بتن به میلگردهاست تا بدین طریق نیروهای کششی به آرماتورها وارد شده و سبب ترک‌خوردگی قطعه بتنی نشود.
قطعات پیش تنیده 
پیش تنیدگی عبارت است از ایجاد یک تنش ثابت و دائمی ( Prestress ) در یک عضو بتنی به نحو دلخواه و به اندازه لازم ، به طوریکه در اثر این تنش ، مقداری از تنش های ناشی از بارهای مرده و زنده در این عضو خنثی شده و در نتیجه مقاومت باربری آن افزایش پیدا می کند . در سیستم پیش تنیده بجای آرماتورهای معمولی از یکسری کابل (تاندون) های با مقاومت کششی بالا استفاده می شود.که این کابل ها تحت کشش زیادی قرار گرفته و در دو انتهای تیر توسط گره های مخصوص تثبیت می شود. این نوع که معمولا در سقف های ساختمانی بیش از هفت متر طول ، پل و قطعات پل و تراورس های راه آهن مورد استفاده قرار می گردند در دو نوع زیر طبقه بندی می گردند.
قطعات بتنی پیش تنیده پیش کشیده
دراین روش ابتدا کابلها روی بسترپیش ساخته  در حد فاصل دو انتها  کشیده می شوند. بعد از بتن ریزی و کسب مقاومت لازم با بریدن کابلها نیروی کششی موجود به صورت فشاری به بتن منتقل می گردد. این روش در کارگاهها یاکارخانه های تولید قطعات بتنی مورد استفاده قرار گرفته و معمولا محصولات تولید شده بصورت پیش ساخته می باشد.
قطعات بتنی پیش تنیده پس کشیده( پس تنیده) 
در این روش کابلها (که داخل غلافهای محافظتی هستند)در قطعه مورد  نظرقرار می گیرند سپس عملیات بتن ریزی انجام شده و پس از اینکه بتن به مقاومت فشاری مورد نیاز رسید کابها کشیده و مهار می شوند.این روش هم در ساخت قطعات پیش شاخته وهم برای اجرای در محل مورد استفاده  قرار می گیرد.پس کشیدگی به دو صورت چسبیده و نچسبیده قابل اجراست.

در زیر به قسمتی از قطعات بتنی تولیدی توسط شرکت آرکا بتن ایرانیان اشاره می شود.

دیوار پیش ساخته بتنی
این محصول که در دو نوع یکرو نما و دو رو نما تولید می گردد قابلیت احداث دیوار با ارتفاع های مختلف را دارا می باشد . سرعت نصب این دیوار ها حدود یکصد متر طول( سیصد و بیست و پنج متر مربع ) با یک دستگاه جرثقیل و دو نفر اکیپ نصاب می باشد. شرکت آرکا بتن ایرانیان قابلیت تولید پانل هایی به طول 4 متر و ارتفاع 2.40 متر می باشد که با توجه به سختی های تولید و نصب این نوع پنل ها ، این شرکت از معدود تولید کنندگان این محصول می باشد.  شرکت آرکا بتن جهت رساندن زمان تحویل دیوار های پیش ساخته به صفر ، دپویی بیش از 20هزار متر مربع از انواع این محصول دارد.
انواع دیوار های عایق با ارتفاع بیش از هفت متر به صورت عمودی و با طول شش متر به صورت افقی جهت نصب بر روی سالن های فلزی (سوله) در این شرکت طراحی و ساخته می شود.
از دیوار های پیش ساخته اجرا شده توسط شرکت آرکا بتن  می توان به دیوار مسیر انحرافی پل کن شهرداری منطقه 21 تهران به طول دو و نیم کیلو متر در کنار پروژه در حال اجرای دیوار کشی محوطه نیروگاه سیکل ترکیبی تهران 2 شرکت انرژی تابان پویا به متراژ 7650 متر مربع نام برد. 
باکس بتنی
باکس های تولید این شرکت در دو نوع ترافیکی با قابلیت قرار گیری در زیر جاده ها و عبور ماشین آلات سنگ و نوع غیر ترافیکی با قابلیت های مورد نظر کارفرما تولید می گردد. باکس های تولید این شرکت در ابعاد مختلف داخلی از جمله100*100 و 150*150 و 160*200 و 200*200 و 250*250 و 400*300 و 450 * 300
بصورت یک تکه و باکس های بزرگتر بصورت دو تکه می باشد. این باکس ها بنا به کاربرد به انواع : آبرو ، تاسیساتی ، آدم رو ، ماشین رو و تریلی رو تقسیم بندی می گردند. با توجه به نیاز به سرعت بالا در پروژهای راه سازی و عدم امکان عمل آوری مناسب در محل پروژه ها معمولا از این باکس های پیش ساخته استفاده می شود.از نمونه پروژه های اجرا  شده توسط محصولات آرکا بتن می توان به پروژه کمربندی آزادگان تهران ، شرکت صا ایران ، وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران ، شرکت کوزو پارس ، وزارت راه و شهر سازی و . . .
نیوجرسی و مینی نیوجرسی
نیوجرسی یا حصار ترافیکی پیش ساخته بتنی  موانع پیش ساخته بتنی می باشد که نوع وازارت راهی آن با پاشنه 80 ، ارتفاع 110 و طول 300 سانتی متر علاوه بر جلوگیری از انحراف خودرو ها به مسیر مقابل از نور آزار دهنده خودرو های مقابل در شب جلوگیری می کند. با توجه به اشغال فضای کمتر و به صرفه اقتصادی بودن نسبت به گاردریل ، و با توجه به خطرات ناشی از ورود گاردریل در هنگام تصادفات به درون خودرو ، امروزه در ایران و سایر کشورهای جهان تمایل به استفاده از این نوع قطعه بتنی افزایش داشته است. شرکت آرکا بتن ایرانیان با قابلیت تولید روزانه 200 متر طول نیوجرسی، تامین نیوجرسی های اتوبان امام علی (ع) و راه های شهر ورامین و شهرری را در رزومه کاری خود دارد.
نیوجرسی ها در ابعاد و اندازه های مختلف و حتی به صورت یک طرفه جهت استفاده در کنارهای جاده های ساخته می شوند. نیوجرسی متوسط شرکت آرکا بتن با پاشنه 40 و ارتفاع 80 و طول 250 سانتی متر ، و مینی نیوجرسی های این شرکت با قابلیت عبور لوله 6 ، با پاشنه 40 و ارتفاع 50 و طول 40 سانتی متر تولید می گردد.
کانال های پیش ساخته بتنی
جهت عبور تاسیسات برقی ، کابلهای مخابراتی ، لوله کشی های  گاز و آب و فاضلاب و  حتی مسیر عبور نهر و سایر کاربردهای دیگر از کانالهای پیش ساخته بتنی استفاده می گردد که به نسبت به اجرا توسط جدول کشی بسیار سریعتر و مرقم به صرفه تر می باشد. شرکت آرکا بتن کانالهای پیش ساخته خود را با ابعاد داخلی کف 53 و ارتفاع 64 و طول 200 سانتی متر  و نوع کوچکتر به ابعاد داخلی کف 45 و ارتفاع 35 و طول 250 سانتی متر تولید می کند.
منهول
منهول یا سوراخ آدم رو قطعاتی به مقطع دایره و مربع هستند که به عنوان دریچه بازدید و محل اتصال در پروژهای برقی ، مخابراتی و آب و فاضلابی می باشد که در ابعاد و ارتفاع های مختلف تولید می گردد.
سپتیک
سپتیک یا مخزن بتنی تصفیه فاضلاب جهت تصفیه ، تهنشینی و جداسازی لجن و ذرات جامد فاضلاب خانگی می باشد. این نوع سپتیک ها که در شرکت آرکا بتن با طول 475 و عرض 220 و ارتفاع 140 سانتی متر ساخته می شود قابلیت تصفیه و ذخیره 11 متر مکعب پسماند فاضلابی را دارد که البته پس از تصفیه اولیه از خروجی سپتیک بصورت پیوسته خارج می شود .
خانه و کانکس پیش ساخته
کانکسها و خانه های پیش ساخته تولیدی شرکت آرکا بتن به گونه ای طراحی شده است تا استفاده کننده گان از آنها از زندگی در خانه ای مدرن ، زیبا ، عایق و ضد زلزله که با هزینه ای مناسب و سرعتی بالا ساخته شده است لذت ببرند. برخلاف کانکسها و ساختمانهایی که توسط ساندویچ پنل و یا سیستم  LSF  ساخته می شوند ، دیوار های این خانه ها پوشیده شده با پانل های گچی با دیوار های از بتن آرمه با لایه های عایق و سقفهای آن از نوع هالوکور پیش تنیده می باشد تا احساس زندگی در خانه های سنتی با امنیت بالا را تداعی کند.
سنگدال
سنگدال یا اسلب بتنی قطعه ای پیش ساخته جهت قرار گیری بر روی دهنه ها به صورت دربپوش و یا پل می باشد که در ابعاد مختلف با قابلیت نصب دربهای چدنی و کامپوزیتی، در دو نوع بتن مسلح و پیش تنیده تولید می شود.
سایر قطعات
از سایر قطعات تولید شده در شرکت آرکا بتن می توان به قطعات پل ، تیر ، دیوار های خاک مسلح ، لوله های بتنی و قطعات سفارشی خاص نام برد.

باما صنعت در نظر دارد با معرفی کمپانی های سازنده ماشین آلات مربوط به این صنعتدر این صفحه پرداخته و موجب سهولت انتخاب برای صنعتگران شود.


برای اطلاعات بیشتر فایل های زیر و یا فیلم های مربوطه را مشاهده نمایید.اطلاعات موجود نیست.