فیلم متالایز شده (فیلم آلومینیومی)

نام صنعت فیلم متالایز شده (فیلم آلومینیومی)
دسته بندی صنعت : لاستیک،پلاستیک و پلیمری
تعداد بازدید 1204

نام صنعت :
تولید فیلم متالایز شده (فیلم آلومینیوم اندود شده) 
نام محصول :
انواع فیلم متالایز شده / فیلم اندود شده با آلومینیوم / فیلم نیمه متالایز شده / انواع فیلم های صدفی / انواع فیلم های چاپ هولوگرام / برچسب متال یا آلومینیومی / metallized film/ Holographic Films Sparkle / Holographic Films Mosaic / Holographic Films Crystal و ...
موارد کاربرد :
در انواع بسته بندی مخصوص (صنایع غذایی و دارویی) و ...
مواد اولیه :
انواع فیلم های پلاستیکی ( PET,PVC,OPP) ، پودر فلز (آلومینیوم) ، افزودنی های شیمیایی و ...
نام و کد آیسیک محصول (ISIC) :
فیلم  پلاستیکی چند لایه لمینیت شده : 2520512633
فیلم پلاستیکی چند لایه (coated film) پوشش داده شده  : 2520512738
و ...
معرفی محصول :
فیلم های متالایز فیلم های پلیمری هستند که با لایه نازک فلزی  معمولأ پوشش داده می شود. آنها دارای ظاهر فلزی شبیه به فویل آلومینیوم بوده که از نظر وزنی و هزینه کاهش یافته است.
فیلم های متالایز بطور وسیعی جهت اهداف تزئین و بسته بندی مواد غذایی و همچنین برای کاربردهای مخصوصی همچون عایق کاری لوازم الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد.
فرآیند تولید:
عملیات متالایزه کردن با استفاده یک فرآیند تجزیه بخار به روش فیزیکی صورت می گیرد. آلومینیوم فلزی است که بطور متداول برای این منظور مورد استفاده قرار گرفته از طرفی دیگر فلزات نظیر نیکل یا کروم نیز ممکنست مورد استفاده قرار گیرند.
فلز حرارت داده شده و تحت خلاً تبخیر می گردد. این ماده متراکم شده بر روی فیلم پلیمری سرد در نقطه پائینتر از بخار فلز پوشش داده می شود.
این پوشش بمراتب نازکتر از فویل فلزی و در حدود 5/0 میکرومتر می باشد. این پوشش بمرور زمان تغییر رنگ پیدا نمی کند. در حالی که پلی پروپیلن و پلی اتیلن ترفتالات (PET) اغلب فیلم های رایج به منظور استفاده در متالایز کردن می باشند همچنین نایلون، پلی اتیلن و پلی پرو پیلن قالبی نیز بذین منظور استفاده شده اند.

  • خصوصیات :

فیلم متالیزه یک سطح نقره ای بازتابنده شبیه به فویل آلومینیوم دارد. این پوشش همچنین نفوذ پذیری  فیلم را به نور، آب و اکسیژن کاهش می دهد. از خواص این فیلم می توان به چقرمگی بالاتر، توانایی در مقابل حرارت دستگاه دوخت حرارتی، و دانسیته کمتر با هزینه ای کمتر از یک فویل آلومینیوم اشاره کرد. پوشش های متالایز برخی برتریها را نسبت به فویل آلومینیوم ورقه ای دارند. تصور بر این بود که فیلم های متالایز شده تبدیل به یک جایگزینی برای ورقه فویل آلومینیوم خواهند شد، اما این پوشش ها خواص ممانعت کنندگی به اندازه فویل آلومینیوم را ندارند. البته برخی از فیلم های متالایز شده خواص ممانعت کنندگی بسیار بالایی دارند، اما هنوز در مقایسه با فویل آلومینیوم مقرون به صرفه نیستند.

  • کاربردها :

فیلم متالیزه برای اولین بار برای اهداف تزئینی به عنوان زرق و برق دار کریسمس و سپس در مواردی از قبیل لفافه و روبان مورد استفاده قرار گرفت. 
هر دو پلی پروپیلن و پلی اتیلن ترفتالات (PET) متالایز شده, برای محصولات غذایی مانند ساندویچ، اسنک، قهوه و آب نبات استفاده می شود. نایلون و پلی اتیلن متالیزه در بازار صادرات گوشت استفاده می شود. فیلم متالیزه همچنین برای پخت و پز در اجاق های مایکروفر (مایکروویو) استفاده می شود. به عنوان مثال یک کیسه پاپ کورن مایکروویو است.
بسیاری از مواد غذایی تنها به منظور ظاهر بهتر محصول، نیز با استفاده از پوشش های متالایز بسته بندی شده، که در مقایسه با محصولات رقیب که با استفاده از کاغذ چاپ شده یا فیلم های پلیمری بسته بندی شده اند منجر به تولید یک بسته با درخشش و بازار پسندی بیشتر می شود.

باما صنعت در نظر دارد با معرفی کمپانی های سازنده ماشین آلات مربوط به این صنعت در این صفحه پرداخته و موجب سهولت انتخاب برای صنعتگران شود.


برای اطلاعات بیشتر فایل های زیر و یا فیلم های مربوطه را مشاهده نمایید.اطلاعات موجود نیست.