الیاف پلی استر سالید (Solid Fiber)

نام صنعت الیاف پلی استر سالید (Solid Fiber)
دسته بندی صنعت : نساجی،پوشاک و چرم
تعداد بازدید 1874

عنوان طرح :
تولید الیاف پلی استر سالید (الیاف فرشی و موکتی)
نام محصول :
الیاف پلی استر سالید / الیاف پلی استر موکتی / الیاف فرشی / الیاف کوتاه / الیاف مصنوعی 
موارد کاربرد :
نخ های مخلوط از الیاف پلی استر ، پر کننده و لایی و ...
مواد اولیه :
گرانول پلی استر و یا پرک بطری های آب معدنی و ...
نام و کد آیسیک محصول (ISIC) :
الیاف پلی استر : 24301110
معرفی محصول :
هدف اصلی ازسیستم ذوب ریسی و تولید الیاف مصنوعی ,جایگزینی و یا بهبود خواص الیاف طبیعی می باشد.به دلیل قیمت بالای الیاف پنبه و مشکلات کشت آن و از طرفی تولید آسان و ارزان تر الیاف پلی استر، تولید این الیاف رشد چشم گیری داشته و به همین دلیل در سیستم الیاف استیپل ,الیاف را مشابه با الیاف پنبه یا پشم به صورت منقطع و با طول محدود تولید میکنند تا بتوان آنها را جایگزین الیاف مذکور نمود.
صنعت فرش یکی از مهمترین بخشهای نساجی کشور میباشد .در گذشته از الیاف اکریلیک برای تهیه نخ فرش استفاده می شد اما با توجه به قیمت تمام شده بالای آن و مشکلات و مسائل زیست محیطی تولید آن,الیاف پلی استر به عنوان یک رقیب جدی و رو به رشد به سرعت جایگزین الیاف اکریلیک شده و هم اکنون فرشهای 100% پلی استری و مخلوط اکریلیک – پلی استر تولید می شود.
کاربرد های مختلف الیاف سالید : 

  • فرش  
  • پارچه های بی بافت ها
  • ماکروفایبر
  • ایزوگام
  • و غیره

فرشی : از این نوع الیاف پلی استر جهت تولید انواع نخ های فرش ماشینی در تراکم (280 تا 1500) شانه و با اندازه های (10.5 تا 24) NM در رنگ های مختلف به دلخواه مشتریان استفاده می شود.
بی بافت : از این نوع الیاف جهت تولید انواع موکت های نمدی، جئو ممبران، داست گیر و صافی ها، راه و ساختمان و سد سازی مدرن، جئو تکستایل و گلخانه و دریاچه های مصنوعی، کف پوش در اماکن ورزشی و ساختمانی، تصفیه آب و فاضلاب، پوشش های رزینی و الوان جهت نمای داخلی ساختمان و در صنعت خودرو سازی در رنگ های مختلف به دلخواه مشتری قابل تولید می باشد.
بی بافت های حساس (ماکرو فایبر): از این نوع الیاف پلی استر برای تولید میکرو فیلتر های بهداشتی و صنعتی، صنایع پوشاک (عایق ها و لایه های حرارتی) و عایق های صنعتی (رطوبتی، حرارتی، صوتی)، پوشک کودک و دستمال های مرطوب و صنایع پزشکی و بیمارستانی در رنگ های مختلف به دلخواه مشتری قابل تولید می باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر فایل های زیر و یا فیلم های مربوطه را مشاهده نمایید.