پودر لاستیک از لاستیک مستعمل (بازیافت لاستیک)

نام صنعت پودر لاستیک از لاستیک مستعمل (بازیافت لاستیک)
دسته بندی صنعت : صنایع بازیافت
تعداد بازدید 2013

عنوان طرح :
تولید پودر لاستیک از لاستیک مستعمل ( بازیافت لاستیک های فرسوده )
نام محصول :
پودرلاستیک
موارد کاربرد :
- بهبود خواص آسفالت.
- بهبود خواص بتن.
- تایر خودروهای موتوری و وسایل نقلیه سبک.
- تولید انواع کفپوشها جهت پیاده رو ها، منازل، سالن های ورزشی، پارکهای بازی و ...
- آلیاژ با پلاستیک ها و دیگر پلیمرها برای کاربردهای خاص مانند صنایع نظامی
- عایق کاری و تولید ورق های عایق برای لوله های انتقال و همچنین ترکیب با فوم پلی اورتانبرای تولیدانواع عایق .
مواد اولیه :
انواع لاستیک مستعمر
نام و کد آیسیک محصول (ISIC) :
پودرلاستیک : 37201129
معرفی محصول :
پودر لاستیک از خرد کردن تایرهای فرسوده تولید می شوند. سایز بندی ذرات معمولا بین مش 4 تا 140 می باشد که بسته به موارد کاربرد متفاوت خواهد بود.
در ایران در حدود 150 هزار تن تایر فرسوده تولید می شود. امکان دفع این زباله ها در محیط زیست موجود ندارد زیرا تایر با سرعت بسیار کمی تجزیه می شود و آلودگی های بسیار زیادی تولید می کند بنابراین استفاده بهینه از این ضایعات به یک ضرورت تبدیل شده است.
انباشت ضایعات پلیمری در محیط زیست به صورت یک تهدید برای جوامع بشری و حیات سایر موجودات کره زمین درآمده است. پلیمرها در حدود 8 درصد وزنی مواد انباشتی در محیط زیست را شامل می شوند و در این بین مصنوعات لاستیکی و الاستومری به علت ساختار شیمیایی و مولکولی اشان از پایداری و مقاومت بسیار بیشتری در برابر میکروار گانیسمها برخوردار می باشند و این باعث می شود تخریب آنها احتیاج به زمانهای بسیار طولانی داشته باشد.
بنابراین می تواند مخاطرات زیادی برای طبیعت داشته باشند. برای جلوگیری از این امر می توان از این ضایعات استفاده مجدد نمود.
در سالهای اخیر صنایع بازیافت به دلیل اهمیت آنها و سود اقتصادی حاصل از فعالیت در آنها بسیار مورد توجه جهانیان قرار گرفته است. در کشور ما نیز صنایع بازیافت در دسته صنایع جوان کشور قرار می گیرند و زمان زیادی از فعالیت آنها نمی گذرد. در میان صنایع مختلف بازیافت، بازیافت لاستیک و تولید پودر لاستیک از اهمیت خاصی برخوردار است.
صنعت بازیافت لاستیک به دلیل ارزشمند بودن محصولات تولیدی بسیار در جهان مورد توجه است و کمپانی های بزرگ بسیاری به صورت تخصصی بر روی این صنعت فعالیت می کنندو با این حال عمر این صنعت در کشور ما بیشتر از چند سال نیست و عرصه فعالیت برای صنعت گران جدید درر ایران بسیار وسیع می باشد. پودر لاستیک تولید شده در دنیا با توجه به خصوصیات لاستیک دارای کاربردهای بی شماری می باشد که این کاربردها در کشور ما در حال توسعه می باشد.


برای اطلاعات بیشتر فایل های زیر و یا فیلم های مربوطه را مشاهده نمایید.