کلاس های آموزشی تجارت در چین در اتاق بازرگانی تهران [۹۵/۹/۲۱ یکشنبه, تعداد بازدید: 160]

کلاس های آموزشی تجارت در چین در اتاق بازرگانی تهران

دوره آموزشی آشنایی روند صحیح تجارت با چین در اتاق بازرگانی تهران 
مرکز آموزش اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی تهران به منظور ارتقاء سطح آگاهی فعالان اقتصادي ایرانی (بازرگانان و تجار) که در زمینه صادرات و واردات با کشور چین در ارتباط هستند، کارگاه آموزشی آشنایی با مباحث حقوقی و مقررات تجارت با چین را برگزار می‌نماید.
این دوره آموزشی نیز از جمله برنامه‌هایی است که مرکز آموزش اتاق تهران برای تقویت دانش و مهارت اعضای اتاق دردوره بعد از انجام برجام طراحی کرده است. این دوره‌ها از اواخر سال گذشته بر اساس نیازسنجی از فعالان اقتصادی (بازرگانان و تجار) آغاز شده و همچنان در حال پیشرفت است. اتاق بازرگانی تهران به دلیل بالابودن حجم مبادلات ایران با کشور چین، در تدوین برنامه‌های آموزشی، توجه ویژه‌ای به این بازار مبذول داشته است.
برگزاری دوره های آموزشی مختلف از جمله : زبان چینی پایه، کارگاه جاده ابریشم، دوره مکالمه بازرگانی به زبان چینی و باید‌ها و نبایدهای تجارت با چین از جمله دوره‌های آموزشی کاربردی برای توانمندسازی فعالان اقتصادی و اعضای اتاق است. این در حالی است که اتاق تهران از چند ماه قبل از وجود مشاور ویژه در امور چین نیز بهره می‌برد که فریدون وردی‌نژاد، سفیر سابق ایران در این کشور در این سمت در اتاق تهران فعال است.
اکنون مرکز آموزش اتاق تهران در نظر دارد، آن دسته از بازرگانان را که با این کشور داد و ستد دارند به مفاهیم حقوقی و مقررات تجارت با چین نیز مجهز کند. بنابراین، کلیه فعالان اقتصادي که با چین دارای مراوده اقتصادی هستند، مخاطبان این دوره آموزشی جدید می باشند. برای صرفه‌جویی در وقت بازرگانان و تجار ایرانی و استفاده حداکثری از زمان، در این دوره سرفصل‌های آموزشی طی 6 ساعت، در دو جلسه سه ساعته ارائه خواهد شد.
روزها و ساعات برگزاري دوره، روز دوشنبه ششم دی ماه (1395/10/06) و چهارشنبه هشتم دی ماه (1395/10/08) 95 از ساعت 17 الی 20 خواهد بود.
در دوره آموزشی آشنایی با مباحث حقوقی و مقررات تجارت با چین مفاهیمی چون قوانین عمومی تجارت، حقوق تجاری، اعتبارات اسنادی، شناخت بانک‌ها، مجامع حل اختلاف بین‌المللی، انجام بررسی‌های حقوقی قبل از عقد قرارداد آموزش داده می‌شود.
فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی برای حضور در این دوره و استفاده از مباحث آن می توانند با دریافت فایل ثبت‌نام و ارائه مدارک لازم در این دوره حضور یابند.

منبع : اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران